Sveučilište u Rijeci objavilo je Javni poziv za podnošenje prijava za dodjelu sredstava iz Fonda za poticanje poduzetništva i partnersko povezivanje s gospodarstvom.

Ciljevi i svrha Fonda su:

• uspostavljanje poslovne suradnje i povezivanje znanstvene zajednice s komercijalnim, društvenim i javnim sektorom,
  • stvaranje novih poduzetničkih poduhvata povezivanjem znanstvene zajednice, studenata i partnerskih organizacija iz okruženja,
  • poticanje poduzetništva znanstvene zajednice i studenata,
  • poticanje zapošljavanja studenata Sveučilišta u Rijeci.

Sredstava Fonda namijenjena su za provedbu dva modela financiranja:

• Program beskamatnih poduzetničkih kredita za financiranje operativnih troškova projekata uz povrat sredstava u 24 mjeseca,
  • Program ulaganja u temeljni kapital za financiranje razvojnih troškova projekata uz preuzimanje udjela u vlasništvu s ciljem prodaje udjela u roku od 3 do 5 godina i ostvarivanja zarade od ulaganja

Fond raspolaže s 2 milijuna kuna a Javni poziv bit će trajno otvoren do iskorištenja sredstava. Rokovi za predaju prijava i na program kredita i na program ulaganja su 15. rujna i 1. prosinca 2017. godine.

Postupak procjene prijava provodi Povjerenstvo koje je imenovao Senat Sveučilišta, a za provedbu aktivnosti i njihovu koordinaciju zadužen je upravitelj Fonda Boris Golob.

Javni poziv, obrasci za prijave i kriteriji procjenjivanja dostupni su na mrežnim stranicama Sveučilišta u Rijeci.

Dodatnu podršku, informacije i pomoć kod pripreme projekata i prijava pružaju poslovni savjetnici STEP RI znanstveno-tehnologijskog parka Sveučilišta u Rijeci: kontakt g. Neven Tamarut ntamarut@uniri.hr.