Javni poziv za sudjelovanje u projektu SME Internationalisation – Ready2Go

Projekt je pokrenut od strane Europske komisije (EK) i EASME. Riječ je o pilot-projektu čija je namjera pomoći europskim malim i srednjim poduzećima da se internacionaliziraju i postanu aktivni na pet odabranih tržišta trećih zemalja.

Odabrana treća tržišta su:

• Čile
  • Indija
  • Kamerun
  • Kanada
  • SAD

Projekt će trajati 27 mjeseci, od listopada 2016. do prosinca 2018.

Hrvatska gospodarska komora, u suradnji s 11 partnera iz devet europskih zemalja, u sklopu projekta pruža mogućnost hrvatskim malim i srednjim tvrtkama da steknu nova i unaprijede već stečena znanja u nastupu na međunarodnim tržištima.

Gospodarstvenicima će se pružiti prilika i da pronađu pouzdane poslovne partnere i susretnu se s njima na organiziranim poslovnim razgovorima na 5 odabranih trećih tržišta.

Tvrtke koje se prijavljuju trebaju biti aktivne u sljedećim sektorima:

• Prehrambeni sektor
  • Biotehnologija
  • Kemikalije
  • Obrt (keramika, nakit, dekoracije, keramika, itd.)
  • Kreativne industrije (film, radio, televizija, glazba, scenska umjetnosti, oglašavanje, fotografija, dizajn, digitalna animacija itd.)
  • Zaštita okoliša
  • Zdravstvo i farmaceutika
  • ICT
  • Inteligentna energija (obnovljivi izvori energije, energetska učinkovitost, itd.)
  • Nano i mikro-tehnologije
  • Trgovina i usluge
  • Održiva gradnja
  • Tekstil i modna industrija itd.

Projekt financira Europska komisija, a dio određenih troškova će biti pokriveno tvrtkama koje će sudjelovati u ovom projektu.

Nakon faza individualne i kolektivne edukacije o poslovanju na odabranim tržištima, za tvrtke će se organizirati odlazak na brokerage evente. Organizaciju brokerage evenata na ciljanim tržištima će raditi lokalni EEN-ovi.

Za sudjelovanje u projektu mogu se prijaviti sve zainteresirane tvrtke. Prijava se radi online, izravno glavnom partneru u projektu Agenciji za međunarodne aktivnosti Trgovačke komore Milana – Promos, te je dostupna na www.b2match.eu/ready2go

Prijaviti se možete do 17. ožujka 2017. Dodatne informacije o prihvatljivosti i kriterijima izbora, datumima i programu također su dostupne na https://www.b2match.eu/ready2go