ATLAS – Adriatic Cultural Tourism Laboratories

Logo ATLAS

Projekt Atlas je usmjeren ka rješavanju glavnih izazova u regiji kako bi valorizirao i očuvao bogatu i raznoliku kulturnu baštinu koja duboko prožima područje Jadranske Hrvatske i Italije, a istodobno podržava gospodarski rast i razvoj iskorištavanjem baštine ovog područja na održiv način.

Posebno valja istaknuti nedostatak tehnoloških inovacija u turizmu koje negativno utječu na konkurentnost sektora. U tom smislu programsko područje (CBC Italija-Hrvatska) omogućava da se ispitaju nova inovativna rješenja kako bi se poboljšala atraktivnost ovog područja, potičući razvoj gospodarstva temeljenog na kulturi, sposobnog da iskoristi benefite kulturnih i prirodnih prednosti, osobito integriranjem različitih turističkih proizvoda/usluga.

Fokusirajući se na navedene izazove, projekt ATLAS će biti pionir u pružanju sveobuhvatne podrške temeljene na modelu četverostrukog heliksa, uključujući demonstracijske akcije u sektoru kulturnog turizma, ali i zaštite okoliša.

Projektni partneri:

• Friuli Innovazione Research and Technology Transfer Centre, Udine, Italija
  • Istarska razvojna agencija – IDA d.o.o. , Pula, Hrvatska
  • SIPRO Development agency – Ferrara, Italija
  • Tecnopolis Science and Technology Park, Bari, Italija
  • Creative Apulia Cluster Association, Bari, Italija
  • Fakultet ekonomije I turizma “Dr.Mijo Mirković”, Pula, Hrvatska
  • Regional Union of the Chambers of Commerce of Veneto Region, Venice, Italija
  • STEP RI Znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci, Hrvatska

Cilj projekta: Cilj projekta je unapređenje kulturne baštine, naglašavajući njezinu ulogu kao faktora atraktivnosti koji bi mogao utjecati na rast, inovirati poslovne modele u sektoru turizma, stvoriti radna mjesta i doprinijeti općem poboljšanju kvalitete života, na način da doprinese većoj održivosti iskorištavanje regije i njezinih prirodnih i kulturnih osobitosti.

Trajanje projekta: 18 mjeseci (01.01.2018. – 30.06.2019.)

Program iz kojeg se financira: Interreg Italy-Croatia

Ukupni budžet: 964.933,48 EUR