CERIecon – Mreža regionalnih inovativnih ekosustava Središnje Europe

Projekt “CERIecon – Mreža regionalnih inovativnih ekosustava Središnje Europe” bavi se izazovom kako učiniti Središnju Europu konkurentnijom kroz unaprjeđenje vještina i poduzetničkih kompetencija na području ekonomskih i socijalnih inovacija.

Planirana je uspostava 7 umreženih regionalnih inovativnih ekosustava odnosno centara izvrsnosti (Playpark-ova), po jedan u svakoj regiji projektnih partnera.

Najmanje 30 start-upova i mladih malih i srednjih poduzetnika će sudjelovati u opsežnom programu osposobljavanja u svakom regionalnom Playpark-u (ukupno najmanje 210 korisnika). Najuspješniji među njima dobit će priliku posjetiti druge regionalne Playpark-ove i sudjelovati na međunarodnom finalnom natjecanju na kojem će predstaviti svoje poslovne ideje.

Rezultat implementacije projektnih aktivnosti bit će razvoj i promicanje poduzetničke kulture, stvaranje poticajnog okruženja za samozapošljavanje mladih, unaprjeđenje vještina i poduzetničkih kompetencija start-upova i mladih poduzetnika te značajan napredak na području ekonomskih i socijalnih inovacija, čime će se izravno utjecati na poboljšanje uvjeta života i rada u regijama i gradovima Središnje Europe.

Projektne aktivnosti:

• Usvajanje strategija i razvoj akcijskih planova za uspostavu Playpark-ova i međunarodne inovativne mreže
  • Implementacija 7 Playpark-ova i međunarodne inovativne mreže
  • Unaprjeđenje (međunarodnih) vještina i poduzetničkih kompetencija malih i srednjih poduzetnika

Projektni partneri:

• Vienna Board of Education, European Office, Austrija
  • Vienna University of Economics and Business, Austrija
  • Region of Veneto – Section for Labour, Italija
  • ENAIP Veneto Social Enterprise, Italija
  • Sttutgart Region Economic Development Corporation, Njemačka
  • Sttutgart Media University, Njemačka
  • The City of Bratislava, Slovačka