Razgovor s knjigovođom vol.2 – PDV za početnike

Ana Janežić

Planirate pokrenuti poslovanje ili ste već učinili prve korake a još uvijek ne znate što učiniti s PDV-om? Što je PDV? Da li postati obveznik PDV-a ili ne? Što ako poslujete na području EU? Kroz ovaj seminar pokušati ćemo približiti pojam PDV-a i objasniti prednosti i nedostatke ulaska u sustav PDV-a.

Seminar je namijenjen onima koji namjeravaju započeti vlastito poslovanje ili su tek započeli s poslovanjem i traže informacije koje će im pomoći da bolje razumiju poduzetničko okruženje i ono što ih očekuje.

• Što je PDV?
  • Način na koji funkcionira sustav PDV-a
  • Ulazak u sustav PDV-a – dobrovoljni ili zakonski, prednosti i nedostaci
  • Primjeri poslovanja na domaćem tržištu
  • Tko je obveznik PDV-a a tko registriran za potrebe PDV-a?
  • PDV broj i kada ga treba zatražiti
  • Poslovanje sa EU sa stajališta PDV-a kod malih poreznih obveznika
  • Poslovanje sa EU sa stajališta redovnih poreznih obveznika
  • Primjeri poslovanja na tržištu EU
  • Izvještaji koje smo dužni predavati nadležnim tijelima sa stajališta PDV-a

Predavač

Ana Janežić je diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Rijeci, nakon čega je radila kao računovođa. Time je stekla dugogodišnje iskustvo iz područja financija i knjigovodstva, posebno za građevinski i ugostiteljski sektor, međunarodno poslovanje i zastupanje, poslovanje pomorskih agencija, itd.

Tijekom godina se kontinuirano usavršavala te je danas poslovna savjetnica za područje financija i knjigovodstva u Step Ri znanstveno-tehnologijskom parku Sveučilišta u Rijeci.

Prijavite se na edukaciju Razgovor s knjigovođom vol.2 – prijave su zatvorene

Za sva pitanja vezana za edukaciju obratite nam se na step-ri@uniri.hr

Polaznici će se upoznati s pojmom PDVa, prednostima i nedostacima vezanim uz ulazak u sustav PDV-a te obvezama koje on nosi.

EEN-europska-poduzetnicka-mreza