Crowd Innovation Day

Srijeda, 14. listopada 2020. od 14:00 do 16:00 sati

Pojam otvorenog inoviranja („open innovation“) se posljednjih godina razvio kao uspješan koncept za sveobuhvatnu razmjenu znanja izvan i unutar tvrtke kako bi se ubrzao proces istraživanja i razvoja te samim time i realizacija inovativnih proizvoda i usluga.

Step Ri znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci vas poziva da na događaju Crowd Innovation Day naučite više o modelu suradnje i transfera znanja između lokalnih uprava i samouprava, industrije i znanstvenih organizacija kroz koncept otvorenog inoviranja.

Glavni govornik na događaju je gđa Audrey Russo, predsjednica Pittsburgh Technology Council-a (www.pghtech.org), najstarijeg (1983.) i najvećeg udruženja tehnološke industrije u Americi.

Događaj će se odvijati na hrvatskom i engleskom jeziku.

AGENDA

14:00 – 14:10  SYNERGY projekt i njegova uloga u povezivanju znanstvenika i industrije

14:10 – 14:55 Open innovation as a new way to establish cooperation between industry and universities – predavanje i pitanja i odgovori

Audrey Russo

14:55 – 15:15  Crowdsourcing i infrastructure sharing kao modeli suradnje između industrije i znanstvene zajednice

• Prezentacija SYNERGY Platforme za otvoreno inoviranje
  • Rezultati provedenih pilot akcija
  • Primjeri dobre prakse

15:15 – 15:45 SYNERGY trening o otvorenom inoviranju

• Prepreke pri usvajanju modela otvorenog inoviranja
  • Mjere za poticanje primjene modela otvorenog inoviranja

15:45 – 16:00 Otvorena rasprava i pitanja i odgovori

Događaj je organiziran u sklopu projekta SYNERGY Interreg Central Europe koji je usmjeren na jačanje trenutno nedovoljno razvijenih veza između poduzeća, industrije, istraživačkih centara i kreatora politika u Središnjoj Europi te poticanje suradnje i sinergije među njima. Projektom će se analizirati prethodno financirani i provedeni projekti te će se institucije koje su sudjelovale u projektima okupiti u tri perspektivna sektora modernih industrijskih tehnologija (KPA – Key Project Areas): aditivna proizvodnja i 3D printanje, mikro i nanotehnološki procesi i materijali te industrija 4.0.

SYNERGY projekt logo