Pozivamo vas na webinar

Kako pisati objave za Facebook/Instagram?

Četvrtak, 18. veljače 2021. od 11:00 do 12:00 sati

Od social media managera očekuje se vještina pisanja. No ona se ipak razlikuje od one tradicionalne. Unatoč tome, treba imati na umu da dobro pisanje za objave na društvenim mrežama dolazi od praćenja relevantnih informacija, dobrog planiranja i naravno, kao i u svemu, prakse.
Maksimalan broj polaznika
1 sat
ZOOM

Novo!

Sama kvaliteta pisanja na društvenim mrežama iznimno je važna jer predstavlja glas branda na određenom kanalu te uvelike pridonosi kredibilitetu istog.

Osim toga, izazov je prikazati što više informacija na što kraći način, pritom uzimajući u obzir da svaka društvena mreža sa sobom nosi i mnoge različitosti vezane za potrebe pisanja teksta objava.

Na webinaru će se pričati o procesu vođenja stranice/profila na društvenim mrežama, s naglaskom na savjete kako izvući maksimum od svake objave te savjete kako si organizirati plan objava i aktivnosti na društvenim mrežama. Osim toga, polaznici će se upoznati s osnovama Facebook policy-ja koje se tiču samih objava.

Webinar je namijenjen svima s osnovnim predznanjem o društvenim mrežama (osnovne postavke, funkcioniranje i slično). Svi s iskustvom su dobrodošli za međusobnu razmjenu istih.

Sadržaj edukacije

• Poznavanje strukture publike na stranici/profilu
  • Koji su benefiti brenda od kvalitetne aktivnosti na društvenim mrežama?
  • Organizacija postavljanja procesa za aktivnosti i praćenje rezultata istih na društvenim mrežama
  • Što se događa s organskim reachom objava?
  • Kako napisati copy/tekst objave?

• Hendlanje communityja
  • Kada objavljivati?
  • Facebook grupe
  • Korisni savjeti za lakše savladavanje izazova Facebook policyja

Autor i predavač

Sara Grepo

Sara Grepo magistra je kulturologije i medijske kulture, specijalistica je marketinga na društvenim mrežama u tvrtki Escape d.o.o.Predavačica je modula Komunikacija na društvenim mrežama na Londonskoj školi za odnose s javnošću u Hrvatskoj. Iza sebe višegodišnje iskustvo, osim u social media marketingu, ima i u radu na televiziji i radiju, kao novinarka, reporterka i voditeljica.