Pozivamo vas na webinar

Tehnike generiranja ideja

Utorak, 19. siječnja 2021. od 10:00 do 11:00 sati

Kreativnost je mentalni proces stvaranja originalnih ideja, traženja novih pristupa u rješavanju problema, novih odnosa među pojmovima kako bi se razmišljanje pomaknulo „izvan okvira“. Očekivani rezultat tog procesa je nastanak novih i originalnih ideja koje nam trebaju kako bi se brzo prilagođavali promjenama koje se događaju oko nas.
Maksimalan broj polaznika
1 sat
ZOOM

Novo!

Ideje mogu pomoći u postizanju cilja ako nude zanimljiva i učinkovita rješenja koja privlače pozornost, pa su znanja o korištenju tehnika kreativnog mišljenja i razumijevanje kako one djeluju dobrodošla svima: pojedincima koji žele pristupiti rješavanju problema na inovativan način, onima koji tek kreću u poduzetnički pothvat ili postojećim poduzetnicima koji žele sustavno pristupiti razvoju ideja za nove proizvode i usluge.

Ako se smatrate nekreativnom osobom imajte na umu da svi imamo potencijal za razvoj kreativnog mišljenja koji se može „probuditi“  stimuliranjem postojećim tehnikama koje će svakoj osobi ili grupi osoba omogućiti da iskoristi svoj potencijal.

Polaznici seminara će učiti o procesu kreativnog mišljenja i upoznati se s primjerima odabranih individualnih i grupnih tehnika traženja kreativnih rješenja za zadani problem.

Seminar je namijenjen studentima i pojedincima koji žele naučiti tehnike koje će im omogućiti da kreativnost postane njihov suradnik u unapređenju privatnog i poslovnog života.

Sadržaj edukacije

• Uvod – kreativno mišljenje kao proces
  • Primjena odabranih tehnika kreativnog mišljenja
  • Primjeri u praksi na koje se mogu primjeniti tehnike

Autor i predavač

Neven Tamarut

Neven Tamarut, mag. oec.

Mr.sc. Neven Tamarut, radi kao Direktor za razvoj poslovanja u STEP RI znanstveno-tehnologijskom parku Sveučilišta u Rijeci što znači da je odgovoran za razvoj programa inkubacije startup i spin-off poduzeća i drugih fizičkih osoba s inovativnim idejama u kojima radi kao mentor i poslovni savjetnik.

Nastavno na 11 godišnje radno iskustvo na menadžerskim poslovima u maloprodaji i veleprodaji robe široke potrošnje te logistici, G. Tamarut se odlučio za educiranje i usavršavanje u području zaštite intelektualnog vlasništva i transfera tehnologija te mu je oodobrena registracija u internacionalnoj udruzi registriranih profesionalaca u području transfera tehnologija (RTTP) godine 2016. G. Tamarut pokriva teme kao što su: rast i razvoj poduzeća temeljenih na znanju i inovacijama, Upravljanje intelektualnim vlasništvom u poduzećima, Razvoj i komercijalizacija inovacija, Poslovno planiranje, Tehnike kreativnog mišljenja te Razvoj vještina prezentiranja.