Interreg Central Europe 2016-2019

CERIecon

Mreža regionalnih inovacijskih poduzetničkih ekosustava Središnje Europe

Projekt mijenja način na koji se poduzetnici potiču, osposobljavaju i podržavaju: uravnoteženim paketom strategija, akcijskih planova, pilot-akcija, obuke i alata za stvaranje i podržavanje regionalnih inovacijskih ekosustava u sedam srednjoeuropskh regija.
36 mjeseci
Trajanje projekta
1. 6. 2016. | 31. 5. 2019.
Početak i kraj
3.112.975 Eur
Ukupna vrijednost projekta
216.280 Eur
Step Ri udio u projektu

Projekt CERIecon bavio se izazovom kako učiniti Srednju Europu konkurentnijom kroz unaprjeđenje vještina i poduzetničkih kompetencija na području ekonomskih i društvenih inovacija. Uspostavljeno je 7 umreženih regionalnih inovacijskih ekosustava odnosno centara izvrsnosti (playpark-ova), po jedan u svakoj regiji projektnih partnera.

Tridesetak startup-ova i mladih malih i srednjih poduzetnika je sudjelovalo u opsežnom programu osposobljavanja u svakom regionalnom playpark-u (ukupno dvjestotinjak korisnika). Najuspješniji među njima dobili su priliku posjetiti druge regionalne playpark-ove i sudjelovati na međunarodnom finalnom natjecanju na kojem su predstavili svoje poslovne ideje.

Rezultati

Rezultat provedbe projektnih aktivnosti je razvoj i promicanje poduzetničke kulture, stvaranje poticajnog okruženja za samozapošljavanje mladih, unaprjeđenje vještina i poduzetničkih kompetencija start-upova i mladih poduzetnika te značajan napredak na području ekonomskih i društvenih inovacija, čime se nastojalo izravno utjecati na poboljšanje uvjeta života i rada u regijama i gradovima Srednje Europe.

Projektni partneri
  • Vienna Board of Education, European Office, Austrija
  • Vienna University of Economics and Business, Austrija
  • Region of Veneto – Section for Labour, Italija